Strategie voor succes ANOROC academy

Strategie voor succes

I

s het je wel eens opgevallen dat mensen vragen: ja maar HOE dan? Deel 3 in het vijfluik over fundamenten van succes. 

Stel je hebt een brainstormsessie georganiseerd op het werk -een mooie reden om eindelijk weer eens naar kantoor te mogen- jij komt met een leuk idee. Maar jouw collega’s roepen meteen “ja maar”. Het slaat de energie dood, de inspiratie is weg.

Dat heeft te maken met de HOE-vraag.

Vandaag NIVEAU 3 voor jouw succes: de strategie

Er zit namelijk een volgorde in het stellen van vragen. Het begint met de vraag: WAAROM? Waarom doen wij wat we doen, ons team, ons bedrijf, ik? Als dat helder is kun je naar de vraag WAT? Wat gaan we dan doen? Wat gaan we verkopen, uitvoeren of aanpakken? Daarna komt de WIE? Wie is daarvoor de meest geschikte persoon in ons team, met de juiste vaardigheden? Daarna komt de vraag WANNEER? NU? NU IS NU EEN GOED MOMENT. En pas daarna komt de vraag ja maar HOE dan? Hoe gaan we dat nou doen?

HOE slaat de discussie dood 

maar 

HOE is briljant voor details

5 fundamenten succes 3 ANOROC academy

Strategisch denken is het overzien van de gevolgen van je handelen voordat je in actie komt…

Dus bepaal jouw volgorde. 

Oké dan toch even, HOE doe je dat? Denken in strategie?

Er zijn 4 methodes voor strategisch denken:
1️⃣ Kennis: observeren en trends ontdekken
2️⃣ Denken: leer (jezelf) vragen te stellen
3️⃣ Praten: aan wie vraag je
4️⃣ Doen: balans tussen intuïtie en sensitiviteit

✓ ACTIE: Als je intentie en mindset helder zijn kun je strategisch kijken wat je wanneer gaat doen. Toegepaste kennis dus. Kortom, geef prioriteit aan je manier van denken.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *